Agata i Waldemar Smolińscy</br> <strong>Art Design. Piękne Wnętrza</strong></br><strong>Projektant</strong></br>

Agata i Waldemar Smolińscy
Art Design. Piękne Wnętrza
Projektant

Telefon komórkowy: +48 798 085 816
Adres email: artdesign@piekne-wnetrza.eu
Strona internetowa: piekne-wnetrza.eu

Misja

Kreacja domowych przestrzeni życiowych opracowana dla konkretnych osób, z uwzględnieniem indywidualnych warunków oraz najnowszych rozwiązań projektowych i wieloletniego doświadczenia pracy nad dziesiątkami projektów w celu stworzenia pełnej harmonii wystroju wnętrz z charakterem i sposobem życia jego mieszkańców.
 

Profil

Projektowaniem Wnętrz zajmujemy się od 2002 roku. Naszą specjalnością jest Design: miejsca, przedmiotu, mebli. Pracujemy zarówno z klientami indywidualnymi, jak i z przedsiębiorcami czy firmami (banki, restauracje,apteki, gabinety lekarskie, kancelarie prawnicze, salony sprzedaży, etc). W ogromnym skrócie możemy powiedzieć: Tworzymy Piękne Wnętrza, w których spotykają się Piękno Formy i Piękno Artystycznego Ducha. Tworząc Wyjątkowe Projekty wnętrz korzystamy zarówno ze zdobytego przez nas wykształcenia – oboje jesteśmy Historykami Sztuki – jak i z wieloletniego doświadczenia w pracy Projektanta Wnętrz. Łącząc tę wiedzę z wiedzą stricte projektową wzbogaconą dodatkowo malarskimi doświadczeniami możemy tworzyć projekty dowolnych wnętrz z uwzględnieniem zarówno całej sfery projektowej (ergonomia, funkcjonalność, estetyka) oraz tej niezwykle cennej i unikalnej „historyczno-sztucznej” tkanki, która pozwala na wykraczanie poza panujące w danym momencie trendy czy mody i projektowanie wnętrz niebanalnych, nieszblonowych, a przede wszystkim niezwykle klimatycznych i po poprost PIĘKNYCH.  

Współpraca

Każdy projekt jest inny, bo każdy z nas ma swój własny kod estetyczny i zdecydownie różne potrzeby i poziomy absorpcji piękna, ale też i różne oczekiwania w sferze funkconalności, ergonomii i wygody funkcjonowania w danym wnętrzu, współpracę z inwestorem możemy podzielić na kilka podstawowych etapów: – etap „rozpoznania dla kogo projektujemy” – w bardzo dużym uproszczeniu: a) zbieramy informacje od inwestora pozwalające na określenie upodobań estetycznych i zakreślenie stylistyki wnętrz b) analizujemy sposób w jaki funkcjonuje na codzień (ergonomia i funkcjonalność) c) opracowujemy zakres produktowy (uściślenie materiałowe i cenowe zakładanego budżetu) – etap przygotowania projektu i jego wizualizacji (zakończony prezentacją wizualizacji projektu) –  etap nanoszenia ewentualnych poprawek i zmian –  etap kosztorysu i dokonywania w nim ewentualnych zmian (wraz ze wskazaniem wszystkich materiałów użytych w projekcie – meble, AGD, oświetlenie, podłogi, glazura, terakota, kamień naturalny, armatura, ceramika, wystrój okien, okładziny ścienne, tapety, tynki strukturalne, kolorystyka, dodatki, obrazy, rzeźby, inne) –  etap przygotowania rysunków wykonawczych (ze schematem elektryki i hydrauliki) –  etap nadzoru autorskiego (wizyty na budowie i nadzór nad pracami wykończeniowymi)
 
 

Kto za tym stoi?

Agata Anna Smolińska dyplomowany projektant wnętrz, historyk sztuki (KUL), artysta plastyk (w wolnych chwilach tworzy kopie ikon i średniowiecznego malarstwa tablicowego przy użyciu technik historycznych). Waldemar Smoliński projektant, wnętrz, designer, historyk sztuki (KUL)