Bardzo interesujący jest temat zlewozmywaków granitowych. 
I z całą pewnością po jednym małym artykule nie będą znali Państwo wszystkich tajników dotyczących tych produktów
ale jednego mogą być Państwo pewni.
PO DOMOWYM SPOSOBIE CZYSZCZENIA
Wasz zlewozmywak granitowy będzie lśnił jak nowy.
    Producenci z nagłówka, a dokładnie ich zlewozmywaki zostały przetestowane przeze mnie i moich znajomych. I na tych zlewozmywakach ten sposób czyszczenia DZIAŁA. Wiem, że dzięki Państwa pomocy będę mógł opisać w następnej części tekstu zlewozmywaki innych firm wyczyszczone przez Państwa i dlatego wypowiedzi oraz komentarze na blogu 
 http://jaroslawoczkowski.blogspot.com/   będą mile widziane.
  Po wielu latach sprzedaży zlewozmywaków i prowadząc wiele rozmów z klientami o ich najczęstszych problemach w czasie codziennego użytkowania zlewozmywaka „kamiennego” powiedziałem sobie, że muszę sobie i wszystkim POMÓC.
Szukanie złotego środka zacząłem można powiedzieć z lenistwa, gdy miałem problem z wyczyszczeniem zlewozmywaka kamiennego a szorowanie jego wydawało mi się stratą czasu.
  Rozmowy z przedstawicielami producentów o tym jak w prosty domowy sposób można wyczyścić zlewozmywak kuchenny poparte testami na własnym zlewozmywaku i kilku dobrych znajomych, którzy mi zaufali przeszły moje najśmielsze oczekiwania.
  Należy stosować się do kilku rad, które pomogą utrzymać nasz zlewozmywak w idealnej formie. Powinniśmy po wylaniu fusów z kawy czy herbaty lub soków owocowych nie pozostawiać ich na dnie zlewozmywaka przez dłuższy czas, a spłukać od razu wodą. 
Zaoszczędzi nam to w przyszłości wiele pracy. Kilkugodzinne a nawet kilkudniowe plamy z kawy i soków są do usunięcia ale będziemy potrzebowali na to o wiele więcej czasu, gdzie moglibyśmy go miło spędzić z rodziną lub ze znajomymi.
  Najbardziej widoczne zabrudzenia zbierają się na dnie najczęściej używanej komory zlewozmywaka. Czyszczenie gąbką nasączoną środkami czystości jest żmudne i bardzo pracochłonne, a efekt może być nie adekwatny do włożonej pracy.
  Dlatego polecam prosty domowy sposób. Zamykamy korek i napełniamy zabrudzoną komorę ciepłą wodą o temperaturze około 35- 45 stopni do wysokości słupa wody około 2-3 cm. Następnie z domowych zasobów wsypujemy do czyszczonej komory miarkę proszku do prania czyli około 200 ml (zwykła miarka dołączana do proszków do prania). Tak napełnioną komorę wodą i zasypaną proszkiem pozostawiamy na noc.
                                Zlew się czyści a Ty śpisz. 
                            Rano efekt jest oszałamiający
 Komora po spłukaniu bieżącą wodą i przetarciu gąbką jest idealnie czysta. Pamiętajmy jednak, że proszek musi być do bieli (przytoczę przykład z życia wzięty jak moja żona zmieniła ustawienie opakowań proszków, a wiedząc że zawsze do bieli stoi pierwszy i nie patrząc na opakowanie wsypałem miarkę proszku jak się okazało do kolorów i rano moim oczom ukazały się jeszcze piękniejsze i bardziej żywe plamy niż były wieczorem dlatego stosujemy jedynie proszek do bieli). Bardzo ważną rzeczą jest dobrze skręcony, szczelny korek w zlewozmywaku. Ale może zdarzyć się, że pomimo zamkniętego korka woda nam wypłynie przez jego nieszczelność w takim wypadku należy powtórzyć czynność, ponieważ najlepszy efekt uzyskujemy po całonocnym czyszczeniu. Bardzo istotny jest również czas czyszczenia zlewozmywaka im dłuższy tym lepszy. Na przykład po godzinie możemy nie otrzymać takiego efektu jak po ośmiu godzinach czyszczenia dlatego napełnioną komorę pozostawiamy jak wspomniałem na całą noc.  Efekt czyszczenia zależny jest również od marki proszku.  
 Im silniejszy proszek do prania tym uzyskujemy lepszy efekt. Dochodzimy do sedna sprawy i nie wiem czy nie najważniejszym czynnikiem jest materiał zlewozmywaka. W zależności od składu i ilości naturalnego granitu w zlewozmywaku zanieczyszczenia mniej lub bardziej wnikają w jego strukturę co ma bezpośredni wpływ na czas czyszczenia zlewozmywaka. Producenci widząc te problemy zaczęli stosować dodatkowe powłoki, które zabezpieczają ich produkty przed osadzaniem się osadów i zanieczyszczeń i skracają czas czyszczenia oraz zmniejszają dzięki temu wnikanie zanieczyszczeń w strukturę zlewozmywaków. Jednym słowem korzystanie ze zlewozmywaka w kuchni staje się przyjemnością a nie udręką.
 Z domowych sposobów można zastosować również do czyszczenia zlewozmywaka tabletki do zmywarki, które coraz częściej mamy z racji zadomowiania się zmywarek i tutaj również w zależności od marki zostawiamy najpierw dla próby jedną tabletkę wrzuconą do komory zlewozmywaka napełnionej wodą i pozostawiamy to na noc. Jeżeli jedna tabletka nie wyczyści idealnie komory polecam przy następnych czyszczeniach stosować dwie tabletki do zmywarek.
  Jeżeli Państwo nie wierzą w domowe sposoby przetestowane prze ze mnie i nie mają zamiaru sami ich testować na swoich zlewozmywakach i tym sposobem oszczędzać to szkoda. 
W takiej sytuacji odsyłam Państwa do producentów zlewozmywaków. Mają oni w swojej ofercie produkty do czyszczenia „granitów”, które znajdą Państwo w wielu sklepach internetowych. Mamy do dyspozycji zarówno środki w płynie, mleczku, tabletkach lub paście do czyszczenia i pielęgnacji zlewozmywaków jednak z całą pewnością są to produkty droższe od środków, które stosujemy w naszym domowym sposobie. Dlatego polecam domowy sposób czyszczenia zlewozmywaków a zaoszczędzone pieniądze wydajmy na przyjemności i cieszmy się życiem. Wiem, że już nie mają Państwo wątpliwości co do skuteczności i oszczędności domowego sposobu czyszczenia zlewozmywaków granitowych dlatego proszę o sprawdzenie sposobu na swoich zlewozmywakach w zaciszu kuchni i podzieleniu się opinią na moim blogu, dzięki czemu wielu z Państwa zaoszczędzi czas i pieniądze. A przecież o to oto nam wszystkim chodzi. Dziękuję za uwagę i życzę powodzenia.
 
Pozdrawiam
Jarosław Oczkowski
 
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
W tym artykule: