System AquaBlade opracowany przez firmę Ideal Standard to przełom w efektywności spłukiwania toalet oraz rewolucja w higienie misek wc. To również nowy, wyższy poziom wzornictwa ceramiki sanitarnej.
Jeśli technologia Rimless była istotną zmianą w technice spłukiwania toalet, to AquaBlade jest rewolucją. Innowacja wprowadzona przez firmę Ideal Standard dotyczy rzeczy najbardziej istotnych w przypadku ceramiki sanitarnej: zwiększenia poziomu higieny, efektywności spłukiwania, jak również ogólnej estetyki produktu.

Aby lepiej zrozumieć tę zmianę trzeba zacząć od formy przedmiotu. Miski toaletowe wyposażone w technologię AquaBlade pozbawione są jakichkolwiek rantów, zakrzywionych linii, wgłębień. Badania prowadzone przez firmę Ideal Standard wśród konsumentów w Wielkiej Brytanii pokazały, że 8 na 10 osób wybiera system AquaBlade ze względu na piękną, czystą linię ceramiki.
Jednak równie istotne jak design jest to, że estetyczna czystość ceramiki przekłada się na praktyczną czystość związaną z użytkowaniem produktu: produkty AquaBlade nie mają żadnych zakamarków, w których mógłby się gromadzić brud i bakterie. Wewnętrzne ścianki toalety są idealnie gładkie, a kąt pod jakim są nachylone gwarantuje ich dokładne spłukanie nawet zmniejszoną ilością wody (4l). Wypływ wody w toaletach AquaBlade następuje z największej możliwej wysokości (tuż przy obrzeżu miski). Źródłem wody jest szczelina biegnąca pod całym obrzeżem toalety, z której wypływają dwa silne płaszczyznowe strumienie. Woda z siłą kaskady obmywa całą misę i spływając w dół dokładnie spłukuje zanieczyszczenia (powyżej 95% powierzchni). 

Zaletą dokładniejszego spłukiwania jest nie tylko lepsza higiena toalety na co dzień, ale również możliwość utrzymania jej czystości na dłużej (rzadsze sprzątanie).
Efektem innowacyjnej konstrukcji odpływu w toaletach AquaBlade jest także wyeliminowanie wszelkich miejsc do których nie dociera woda. W przypadku poprzednich systemów spłukiwania (klasyczny i rimless) takim newralgicznym miejscem była przestrzeń pomiędzy źródłem wypływu wody a punktem, w którym strumień dotykał powierzchni ceramiki. Konstrukcja wypływu AquaBlade wyeliminowała ten problem.
Ze względu na rosnącą popularność systemu AquaBlade firma Ideal Standard oferuje go obecnie aż w pięciu seriach ceramiki: designerskiej serii Tonic 2 oraz Dea i w bardziej ekonomicznych kolekcjach Connect, Connect Air i Tesi. Rozwiązanie dostępne jest zarówno w miskach stojących, kompaktach jak i miskach wiszących. 
 
 


AquaBlade to ważny krok w przyszłość. Mógł go zrobić tylko producent, który ma duże doświadczenie i pozycję specjalisty. Podczas blisko 200 lat obecności na rynku firma Ideal Standard opracowała i wdrożyła wiele innowacji w dziedzinie łazienek. Jedną z nich była bezkołnierzowa technologia (obecnie zwana Rimless), którą z powodzeniem firma stosowała już w latach 90. W stosunku do tradycyjnych misek kołnierzowych Rimless był przeskokiem estetycznym i higienicznym. Jednak to AquaBlade, nowa opatentowana technologia Ideal Standard, przenosi estetykę i higienę toalet na wyższy poziom.

Technologia AquaBlade została nagrodzona prestiżowymi wyróżnieniami za wzornictwo: tytułem Red Dot Award 2015, iF Design Award 2015, German Design Award Special 2016.

Więcej informacji na temat technologii AquaBlade oraz oferty firmy Ideal Standard można znaleźć na stronie internetowej: www.idealstandard.pl 

Składamy serdeczne podziękowania dla Pana Sławomira Łukaszczyka | Specjalisty ds. Marketingu w firmie Ideal Standard, który zebrał i przygotował informacje na temat technologi AquaBlade.Pozdrawiam

Jarosław Oczkowski

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
W tym artykule: